březen 2024

Pedagogická intervence a speciálni pedagogická péče

Seznam článků

Pedagogická intervence a speciální pedagogická péče

Vážení rodiče,

připravili jsme pro žáky, kteří navštěvují v naší škole hodinu speciálně pedagogické péče a pedagogické intervence, domácí práci. Tato práce je připravena žákům na míru, dle doporučení ŠPZ, např. formou pracovních listů. Žáci budou tak mít možnost upevnit a procvičit to, co již ve škole společně s vyučujícím zvládli. Vyučující vás bude kontaktovat a domluví si konkrétní možnost předání úkolu v rámci pedagogické intervence či speciálně pedagogické péče. Věříme, že najdete možnost spolupráce a doložení splnění úkolu.

Přejeme pevné zdraví, vedení školy.

Vážení rodiče,

přeji všem hodně zdraví, sil a především, co nejméně stresu. Netrapte se nad tím, že Vaše dítě něco nezvládá, nestíhá, že mu možná nemůžete pomoci. Vaše děti všechno doženou, až se školy zase otevřou. Do té doby v nich rozvíjejte kompetence, jako jsou: samostatnost, odpovědnost, empatie, nadhled a především humor. Možná budete překvapeni, až škola zase začne, jak jsou Vaše děti jiné. Poznávací funkce, bez jejichž optimálního působení není možné jakékoliv učení, budou pravděpodobně odcvičené a dojde ve velké míře k spontánní nápravě. Tak hlavu vzhůru a neváhejte při potížích napsat nebo zavolat.

S úctou

Jiřina Kovaříková

Ahoj holky a kluci,

napište mi, když budete potřebovat (jirina.kovariková @seznam.cz). Na www. stránkách školy máte odkazy na procvičování poznávacích funkcí/je to zábava/. Doufám, že jste všichni v pořádku a doma pomáháte. Dostali jste před uzavřením školy úkoly, které teď připomenu.

1.Čtení knihy

2.Žáci s logopedickou Dg. procvičovat dle metodických listů

3 V novinách a časopisech kroužkovat barevně samohlásky, diferencovat bxd a další.

Nové:

Hrajte hry, jako např. Školka, Šla babička……,město - zvíře……. piškvorky, lodě, puzzle, pexeso

Skákejte přes švihadlo, kreslete, stříhejte apod.  a nezapomeňte pomáhat /mladším sourozencům, rodičům./

Když budete potřebovat nebo budete jen  smutní  napište! Popovídáme si a navzájem se možná rozveselíme.

Jiřina Kovaříková