Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

Plán akcí školy

červenec 2022
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
esfjpg.jpg

Vyhledávání

Pololetní prázdniny v ZOO Plzeň

Jak je již zvykem a epidemiologická situace nám to dovolí, má školní družina vždy připravený v době prázdnin nějaký zajímavý výlet. A tak jsme se v době pololetních prázdnin vydali do ZOO Plzeň.

O výlet byl velký zájem a naplnili jsme dva autobusy, ale bohužel různé nemoci a karantény rozhodly o tom, že nakonec jelo o deset dětí méně. Ale ujistili jsme děti, aby nebyly smutné, protože na velikonoční prázdniny se již něco chystá

Ráno v pátek 4.2. jsme v půl deváté nastoupili do dvou autobusů pana Ryka a vyrazili jsme směr Plzeň.

Po příjezdu jsme se šli nejdříve nasvačit a pak už jsme se vydali na prohlídku zoologické zahrady. Prohlídka začala u klokanů v Austrálii a pokračovala přes pavilon šimpanzů a plazů, dále k tučňákům, odkud nás už volal svým mohutným řevem lev berberský. Když jsme si dostatečně krále zvířat prohlédli, pokračovali jsme k netopýrům a dalším opicím, kde nás k smrti vyděsil křik dvou opičáků, kteří se poprali o lepší místo na větvi.

Další naše kroky směřovaly k tanku Sherman z druhé světové války. Cestou jsme ještě pozorovali supy v jejich voliéře a vyfotili jsme se u velkého skleníku Svět sucha, kde jsme si očichali například rozmarýn nebo levanduli a uviděli nejmenší suchozemskou želvu na světě, želvu trpasličí. A pak jsme se již vydali za nosorožci a žirafami, které jsme zastihli ve venkovním výběhu, kde vesele pobíhali.

Obrovský zážitek nás čekal u výběhu tygrů, když nás přišel obrovský tygří samec Tiber pozdravit. Doslova z očí do očí přes skleněnou přepážku jejich výběhu.

Po tomto zážitku již byl pomalu čas ještě na jedno občerstvení před cestou domů.  Po cestě k autobusu si ještě děti porovnaly běžecké síly s nejrychlejším savcem planety, gepardem  Khalidem.

Ve dvě hodiny jsme nasedli do autobusů a příjemně unavení a plni zážitků jsme se vydali na zpáteční cestu do Lubence.   

                                                                                                              Eva Boudová